BUXTORF (Johann) - Lexicon Hebraicum et Chaldaicum : complectens omnes voces, tam primas quam derivatas,

Numéro d'ordre : 47

BUXTORF (Johann) - Lexicon Hebraicum et Chaldaicum : complectens omnes voces, tam primas quam derivatas, quae in Sacris Bibliis, Hebraeâ & ex parte Chaldaeâ linguâ scriptis, extant : Interpretationis fide, exemplorum biblicorum copiâ, Locorum plurimorum difficilium ex variis Hebraeorum Commentariis explicatione, auctum & illustratum. Basileae (Bâle), Johannes König, 1655. Fort in-12 (18,3 x 11,2 cm.) de 11 f.n.ch.- 976 pp.- 38 ff. n. ch. (Index). Reliure d'époque défraîchie, dos à nerfs orné 'à la grotesque', usures aux mors et aux angles pour cet exemplaire d'usage. Étiquettes du libraire Benjamin Duprat. Jean Buxtorf (1564-1629) fameux hébraïsant, élève de Théodore de Bèze, tenant la chaire de langue hébraïque de Bâle pendant 38 ans, était surnommé : « Le Maître des Rabbins ». Réf. : Brunet I-1432, pour l'édition de 1676 et les suivantes

Prix d’adjudication hors frais : 55 €

Ordres d'Achat